Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Kopia Stacji (Backup Station)

System kopii bezpieczeństwa   Kopia_Stacji   ver.1.1.3

Ułatwienie dla administratorów sieci komputerowych wykonywania regularnych i automatycznych kopii bezpieczeństwa dla systemów opartych na Microsoft Windows oraz w sieci lokalnej, w tym z domeną. System ten zarządza wykonywaniem regularnych kopii z wykorzystaniem Microsoft Windows Backup na wybrany zasób sieciowy,  w określonych odstępach czasu i centralnie tym zarządza. Kopie są różnicowe, czyli jest minimalna ilość przesyłanych danych. Nic nie wysyła przez Internet.

 • Kopie bezpieczeństwa poprzez obrazy dysków systemowych i z danymi dla systemów Windows. Wykorzystuje w tym celu narzędzie Windows Backup oraz mechanizm Shadow Copy (tzw. Kopia w tle).
 • Praca w grupie roboczej, samodzielne stanowiska, ale dostępne w sieci lokalnej, w tym dla małej liczby komputerów
 • Praca w domenie poprzez Kontroler Domeny – wykorzystuje możliwość zdalnej instalacji agenta wykonującego kopie na stacjach poprzez plik MSI, czyli administrator nie musiałby jednorazowo instalować tego agenta na każdej stacji
 • Uproszczona aktualizacja systemu na wszystkich stacjach do nowszej wersji, bez podchodzenia do stacji.
 • Centralne zarządzanie kopiami – jak zainstaluje się agenta na stacji to raczej nie potrzeba do niej podchodzić
 • Określanie częstotliwości wykonywania kopii, np. codziennie lub co kilka dni, czy np. co 30 dni.
 • Pilnowanie, aby w danym momencie tylko jedna stacja mogła robić kopię
 • Określanie minimalnej zwłoki czasowej, zanim kolejna stacja będzie mogła robić kopię, np. 10 min
 • Ustawienia globalne i indywidualne dla danej stacji
 • Zbieranie informacji technicznych o konfiguracji stacji, aby łatwiej można było zainstalować system od nowa
 • Odpowiednie raportowanie, tzw. LOG-i
 • Kopie są gromadzone w jednym miejscu, na wybranym komputerze, na jego zasobie sieciowym. Komputer ten nie musi być wydzielony, można na nim pracować. Administrator wybiera na czym ta kopia ma się wykonywać, gdzie ma być umieszczony sprzęt, na którym będzie wykonywana kopia i odpowiednio zabezpiecza to miejsce i ten sprzęt. W dokumentacji omawiana jest kwestia poufności i bezpieczeństwa przechowywania danych.
 • Możliwość przywracania kopii głównie po sieci lub ewentualnie dysk-dysk tak ostatnio wykonanej kopii, jak i z poprzednich wersji, z poprzednich dni. Przywracanie odbywa się standardowymi narzędziami systemu Windows – przywracanie systemu z obrazu. Przywracanie głównie całych dysków, ale jest też możliwość przywracania tylko pojedynczych elementów – foldery, pliki. Jest możliwość przeglądania i eksploracji zawartości obrazów.
 • System Kopia_Stacji automatycznie rozwiązuje niektóre problemy, które mogą się zdarzyć podczas pracy Windows Backup, czy Shadow Copy. Zaś co do innych, to administrator otrzymuje raporty i wskazówki gdzie i jak w Internecie szukać rozwiązania.
 • Administrator tylko od czasu do czasu nadzoruje pracę systemu i może zająć się innymi sprawami, np. testami oraz bez obaw wykonywać Windows Update na stacjach, bez obaw przechodzić do nowszych wersji systemu Windows. Zawsze bowiem szybko i dość łatwo można przywrócić system do poprzedniej wersji.
 • Możliwość wymuszenia w miarę szybko kopii dla wybranej stacji, czyli kopia „od zaraz" na życzenie.

Obsługiwane systemy Windows:  Windows 10,  8.1, 8, 7 (Home, Business, Ultimate) i Windows Vista Business (bez Vista Home) oraz systemy serwerowe:  Windows Server 2016, 2012 R2, 2012, 2008 R2, 2008 – w tym w środowisku wirtualizacji

Nowe wersje systemu: Licencja jest bezterminowa, a w jej ramach przysługuje  dodatkowo 1 rok na darmowe aktualizacje do nowszej wersji, jeśli się pojawi (przy samodzielnym wdrożeniu) oraz bezterminowa zniżka 50% po tym czasie na nowe wersje.

Autor:   Artur Zgadzaj,  tel. +48 669 550 909,  e-mail:  artur.zgadzaj@wp.pl        Strona:  backup-station.com

Dystrybucja:  Poprzez bezpośrednie wdrożenia na Umowę Zlecenie jako twórca (nie prowadzę działalności gospodarczej) lub Dystrybutora. Usługa wyceniana jest indywidualnie w zależności od typu firmy, jej wielkości, ilości komputerów, skomplikowania i stopnia wdrożenia, czyli udziału autora we wdrożeniu oraz przeszkoleniu – przykładowo podstawowy koszt bez wdrożenia dla 3 komp. 50zł, dla 5 komp. 100zł, dla 10 komp. 200 zł , dla 50 komp. 400 zł, dla 100 komp. 600 zł. Wdrożenia mogą być na miejscu i/lub  zdalnie.

Demo:  Na życzenie instaluję i udostępniam system Kopia_Stacji darmowo do testów na okres 14 dni.           ( Wrocław,  02.01.2018 )